m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

 

     Program prowadzony jest w naszej szkole nieprzerwanie od 2006 roku. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.
    W ramach przystąpienia do Programu, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała nam bezpłatnie fantom do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Oprócz tego fundacja przeszkoliła dwóch nauczycieli, aby pomóc im w przygotowaniu się do prowadzenia zajęć z dziećmi. Dzięki Fundacji WOŚP w Polsce nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci!

     W naszej szkole 1 października 2015 roku uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w warsztatach "Pierwsza pomoc - to dziecinnie proste". Uczniowie uczyli się zachowania podczas zauważenia osoby poszkodowanej, wezwania pomocy, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, resuscytacji krążeniowo - oddechowej oraz udzielania pierwszej pomocy przy drobnych urazach.

 

 

Nasza szkoła przyłączyła się również do akcji "Kciuk dla pierwszej pomocy". Akcja ma na celu popieranie idei pierwszej pomocy poprzez przesłanie zdjęcia z kciukiem na TAK dla pierwszej pomocy. Każde 150 przesłanych zdjęć z "KCIUKIEM NA TAK" to jeden fanton do praktycznej nauki pierwszej pomocy, przekazany przez Coca - cola HBC Polska oddziałom Polskiego Czerwonego Krzyża.

My nasze zdjęcie z "KCIUKIEM NA TAK" podarowaliśmy dla Opolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, ze skierowaniem na PCK Brzeg, z którym od lat współpracujemy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Renata Boduch

wstecz